....
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RM TOP 50 - The Best of 2019 Year :::::
Witam .Tradycyjnie już na początku Nowego Roku chce wam przedstawić Podsumowanie mojej Listy Przebojów .
Miniony rok był dla mnie okresem i dobrym i złym ,ale tylko prywatnie. Muzycznie zawsze każdy rok zamykam na plus .Cieszę się z kolejnych notowań mojej Listy Przebojów :RM TOP 40 ,jaki i z wielu wspaniałych mniej lub bardziej utworów które przewijają się przez moje zestawienia Listy.Odsyłam was teraz do lektury najlepszych piosenek 2019 roku według mojego uznania.W tym roku pozwoliłem sobie na skomentowanie wszystkich 50 utworów które znalazły się w TOP 50 roku 2019...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
50.Muniek Staszczyk - POLA .
----------------------------------------------
Muniek Staszczyk ,ikona polskiego rocka w najbardziej popowej piosence jaką kiedykolwiek wykonał wypadł znakomicie.[Obrazek: exclamation.gif]
--------------------------------------------------
49.Alma_- PERFECT.
Alma ,a tak dokładnie to Alma Dowdall (nie mylić z tą Almą fińską) nagrała na prawdę miły i sympatyczny kawałek .Później był jeszcze kolejny jej utwór  pt : "Don't Know" jednak nie zrobił on już tak wielkiej kariery jak "Perfect"...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
48.Alle Farben & Ilira - FADING.
----------------------------------------------
Singiel co prawda nagrany w roku 2018 ,ale u mnie i na wielu Listach Przebojów w naszym kraju eksplodował w 2019 roku.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
47.Lil Nas X & Billy Ray Cyrus - OLD TOWN ROAD (RMX).
Kolejny z kawałków które powstały w roku poprzednim (2018) ,ale gwiazda tej piosenki rozbłysła dopiero w tym roku ,najpierw w Ameryce ,a później w Europie Zachodniej ,aż w końcu dotarło i do nas. Pomimo wielu tygodni pobytu w RM TOP 40 (22 tygodnie) utwór ten nigdy nie załapał się u mnie do TOP 3.Pomimo wszystko kawałek jednak zrobił swoje...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
46.Mikolas Josef & Fito Blanko & Frankie J.- ACAPELLA.
_________________________________________________________________________________________________
Pop-latino z elementami reggae w mieszance czesko- latynoskich wykonawców to eksperyment który się sprawdził .[Obrazek: lightbulb.gif]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
45.Dawid Podsiadło- TROFEA.
------------------------------------------
Singiel promujący trzeci album studyjny Dawida zapowiadał ,że ta płyta będzie dobra ,a nawet bardzo dobra.Okazała się arcydziełem zaśpiewanym przez Dawida Podsiadłę w całości pierwszy raz po polsku.Album pokrył się diamentem.Brawo...
44.Dynoro & Ina Wroldsen - OBSESSED.
-----------------------------------------------------------------
Dynoro w tym kawałku udowodnił ,ze ma swój własny styl.Jedna z jaśniejszych postaci Electro House w 2019 roku...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
43.Krzysztof Zalewski- KURIER .
-------------------------------------------------------------------
Utwór promujący film pod tym samym tytułem.Zarówno produkcja filmowa jak i piosenka zadowoliły mój gust ...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
42.Drenchill ft. Indiiana - FREED FROM DESIRE.
------------------------------------------------------------------------------------
Odświeżona wersja hitu z 1996 roku który wtedy wykonała Gala ,a teraz przypomniała nam Indiiana niejednemu słuchaczowi pewnie na dłużej wpadła w ucho.Portugalski DJ Drenchill wykonał przy tym kawałku dobrą robotę.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
41.Sarsa- CARMEN.
-----------------------------------------
Osobliwy i oryginalny kawałek Sarsy ,artystki którą cenię przede wszystkim za niezależność twórczą i wspaniałe teksty...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
40.Dua Lipa- DON"T START NOW.
---------------------------------------------------------------------
Utwór jakich wiele.Jeden z słabszych według mnie jaki nagrała i wykonała Dua Lipa.Po mimo to znalazł się w TOP 40  [Obrazek: lightbulb.gif]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
39.DJ Regard - RIDE IT.
-------------------------------------
Utwór łatwo wpadający w ucho.Nawet przyjemny. Natomiast video clip do tego utworu otrzymuje tytuł "Najgłupszego videoclipu 2019 roku".Czasami warto jedynie posłuchać dobrej muzyki w radiu i  nie oglądać infantylnych teledysków...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
38.Jonas Brothers- ONLY HUMAN.
---------------------------------------------------
Wakacyjny,przebojowy i taneczny kawałek.Największy hit jak dotychczas braci Jonas na mojej Liście Przebojów...[Obrazek: angel.gif]
37.Ava Max- TORN.
---------------------------------------
Trzeci singiel i trzeci przebój u mnie na Liście . W utworze wykorzystano słynny sampler "Gimme Gimme Gimme !" legendarnego zespołu ABBA.Ava Max jak dla ,mnie to jedna z najjaśniejszych gwiazd ostatniej dekady w muzyce pop.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
36.Rat City & Isak Heim- KIND OF LOVE.
---------------------------------------------------------------
Już dawno nikt mnie nie zaskoczył tak jak ten projekt.Rat City płynnie łączy w tym utworze piosenkę i obraz tzw. audiowizualizacja w pełnym słowa tego znaczeniu.Dodam jeszcze,że Rat City został wybrany najlepsżym zespołem muzycznym w Skandynawii.Na wybór zdecydowali się Norwegowie,Szwedzi ,Duńczycy oraz Finowie i Islandczycy.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
35.Edyta Górniak & Gromee- KRÓL.
-----------------------------------------------------
Bardzo fajnie ,że drogi Edyty Górniak i Gromee'ego spotkały się wspólnie w studiu nagraniowym.Oby więcej takich utworów.
34.Steve Aoki & Alan Walker & Isak - ARE YOU LONELY.
-----------------------------------------------------------------------------------
Utwór który spodobał mi się dosyć późno po premierze singla.Ale i tak zdążył sobie zaskarbić moją sympatię.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
33.Tiesto & Jonas Blue & Rita Ora - RITUAL.
---------------------------------------------------------------------
Wokal jaki wykonała w tej piosence Rita Ora przeniósł ten kawałek na najwyższy poziom,o który zadbali też dwaj znakomici DJ'e Tiesto oraz Jonas Blue.Rita Ora nie przez przypadek uznawana jest za jedną z największych wschodzących gwiazd muzyki popowej na świecie...
32.Golec uOrkiestra & Gromee ft. Bedoes - GÓRĄ TY.
--------------------------------------------------------------------------
Najbardziej intrygująca kooperacja ubiegłego roku na naszym krajowym rynku muzycznym.Niebanalne połączenie trzech muzycznych języków zaowocowało wielkim przebojem.U mnie 4 razy na podium .Do miejsca numer 1 nie dotarło.[Obrazek: undecided.gif]
31.Cleo- ZA KROKIEM KROK.
--------------------------------------------------
Powrót Cleo do swoich muzycznych korzeni bardzo mnie ucieszył.Singiel utrzymany w stylu który Cleo preferowała gdy zaczynała swoją muzyczną przygodę z Donatanem.
30.Sarsa- TĘSKNO MI.
Po utworze "Carmen" to druga piosenka Sarsy a właściwie Marty Markiewicz  w moim zestawieniu największych przebojów
Listy RM TOP 40.Sarsa jak sama twierdzi wykonuje tzw. ambitny pop .Całkiem dobrze jej to wychodzi.
29.Daddy Yankee & Snow - CON CALMA.
----------------------------------------------------------------------
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków latynoskiej sceny muzycznej odkurzył stary przebój pt;"Informer" który kiedyś wykonywał Snow. Wykonawca ten właśnie  towarzyszy w tym nagraniu  Daddy'emu i to by było na tyle w temacie.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
28.The Weeknd- BLINDING LIGHTS.
-------------------------------------------------------
Utwór który powstał pod koniec 2019 roku i swoje tryumfy będzie świętował w tym roku. Wspaniały kawałek ...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
27.Baranovski- CZUŁE MIEJSCE.
-------------------------------------------------
Bardzo chwytliwa kompozycja. Która już po pierwszym odsłuchu mnie oczarowała i została w głowie.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
26.Ava Max- SWEET BUT PSYCHO.
-----------------------------------------------------
Utwór który największy sukces osiągnął w 2018 roku ,ale i na początku roku 2019 był także długo w czołówce mojej Listy. Dla tego taka wysoka pozycja tej piosenki w podsumowaniu roku 2019...Jeden z trzech przebojów niesamowitej Avy Max.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
25.Meduza & Becky Hill & Goodboys- LOOSE CONTROL.
-----------------------------------------------------------------------------------
Zarówno Meduza jak i Goodboys są obecnie jednymi z najbardziej rozchwytywanych twórców muzyki dance w Europie.
W tej kolaboracji wraz z Becky Hill wypadli fantastycznie...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
24.Billie Eilish- EVERYTHING I WANTED.
-----------------------------------------------------------
Wielka szkoda,że ten kawałek pojawił się u schyłku 2019 roku. Dla mnie najlepszy utwór tej wokalistki jaki dotychczas wykonała. Już dzisiaj mogę z całą pewnością stwierdzić,że utwór ten będzie u mnie jednym z przebojów początku 2020 roku.
23.Madison Mars & Little League- NEW VIBE WHO DIS.
-------------------------------------------------------------------------------
Estoński DJ i producent muzyczny Madison Mars wyprodukował coś z "czegoś".Bo tak naprawdę podkład muzyczny pochodzi z innego przeboju z roku 1981 .Mianowicie piosenki "Don't Go"zespołu Yazoo.I wtedy i teraz udało się zrobić dosyć dobry utwór na miarę czołówek List Przebojów...
22.Dawid Podsiadło- NAJNOWSZY KLIP.
--------------------------------------------------------------------------------
Kolejny znakomity kawałek z płyty "Małomiasteczkowy".
21.Ed Sheeran & Khalid-  BEAUTIFUL PEOPLE.
------------------------------------------------------------------
Jeden z najlepszych duetów muzycznych w męskim wydaniu.
20.Miley Cyrus- MOTHER"S DAUGHTER.
--------------------------------------------------------------
Miley wróciła z powrotem,teraz znów śpiewa tak jak lubi i to jest właśnie jej styl.Duży wpływ na to ma wznowiona współpraca z Markiem Ronsonem.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
19.Jubel- ON THE BEACH.
----------------------------------------
Klasyk w znakomitej przeróbce .Świetnie się tego słuchało ...Zwłaszcza na plaży...[Obrazek: cool.gif]
18.Jax Jones & Martin Solveig & Madison Beer - ALL DAY AND NIGHT.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeden z lepszych klubowych kawałków 2019 roku.
17.Billie Eilish - BAD GUY.
----------------------------------------
To "najlepszy montaż" roku 2019.Nieco inny i zwariowany ,a wręcz kontrowersyjny,ale wyznaczający poniekąd nowy trend w muzyce pop...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
16.Mrozu- NAPAD.
-------------------------------
Mrozu postanowił w 2019 roku zaatakować Listy Przebojów.I udało mu się to zrealizować."Napad" który promował film o tym samym tytule zrobił na mnie pozytywne wrażenie.Zaraz po nim przyszła"Aura" ale,to już nie był taki wielki przebój.
15.Filatov & Karas - AU AU.
--------------------------------------------
Rosyjski duet muzyczny który głównie odświeża stare przeboje  ,tym razem nagrał własną dosyć zabawną kompozycję.
Mi osobiście bardzo ten kawałek się spodobał...
14.Calvin Harris & Rag 'N' Bone Man - GIANT.
--------------------------------------------------------------------------
Utwór który zahaczył o rok 2018 i 2019  dosyć długo przebywał w czołówce mojej Listy i dlatego tak wysoka pozycja w podsumowaniu .Znakomita produkcja...
13.Daria Zawiałow- HEJ ! HEJ !
------------------------------------------------
Jak dla mnie to jedna z najlepszych polskich solistek muzycznych.Utwór "Hej! Hej!" jest u mnie rekordzistą jeśli chodzi o pobyt na Liście Przebojów  polskich wykonawców. I nie tak szybko z niej wypadnie...
12.Mark Ronson & Miley Cyrus- NOTHING BREAKS LIKE A HEART.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Utwór ten znalazł się również w podsumowaniu 2018 roku i to na bardzo wysokim (15) miejscu. Co do utworu to jeszcze raz potwierdził się geniusz Marka Ronsona poparty cudownym wokalem Miley Curus. Jeden z kawałków które nadal są na mojej Play Liście.
11.Robin Schulz & Erika Sirola- SPEECHLESS.
-----------------------------------------------------------------
Prosta melodia i prosty rytm wraz z wspaniałym wokalem wystarczyły aby, ten kawałek zaskarbił sobie moją sympatię.Lubię takie utwory.[Obrazek: angel.gif]
10.Cleo- DOM.
-------------------------
Kolejny utwór Cleo który na naszym krajowym podwórku cieszył się (i nadal cieszy) ogromną popularnością.Fajna melodia ,dobry tekst i super wykonanie.Czego więcej trzeba...
9.Imagine Dragons - BAD LIAR.
------------------------------------------------
Całą płytę Imagine Dragons - "Origins" mógł bym słuchać godzinami. Same wspaniałe utwory ,a miedzy nimi najlepszy na tym krążku według mnie "Bad Liar".
8.Post Malone- CIRCLES.
Chciałem napisać ,że to najlepsza piosenka  stylu rap w tym roku,ale muzyka Post Malone ostatnimi czasy to mieszanka country ,grunge ,hip hop oraz R&B.Post Malone stał się tak wszechstronny ,że trudno jest jednym zdaniem określić jego styl muzyczny.W każdym razie to co wykonuje , a przede wszystkim to jak śpiewa wprawia mnie w ogromny zachwyt...[Obrazek: exclamation.gif]
7.Don Diablo & Gucci Mane & Emeli Sande- SURVIVE.
------------------------------------------------------------------------------
Ikona nowoczesnej muzyki tanecznej i producent najlepszego collabu 2019 roku stworzył jak dla mnie najlepszy klubowy kawałek 2019 roku.
6.Ed Sheeran & Justin Bieber- I DON'T CARE.
-------------------------------------------------------------
Najlepszy według mnie utwór z jego znakomitej płyty "Collaborations No.6".
5.Viki Gabor- SUPERHERO.
---------------------------------------
Zwyciężczyni 17 Konkursu Piosenki Eurowizji dla dzieci z 2019 roku  zachwyciła nie tylko mnie swoją dojrzałą barwą głosu jak i talentem wokalnym.Najwyżej uplasowana polska piosenka w moim podsumowaniu 2019 roku.
4.Taylor Swift & Brendon Urie- ME!
---------------------------------------------------
Duet który stworzył utwór z gatunku rocka spod znaku "gumy do żucia" tzw. Bubblegum pop. Słodki i zwariowany duet ,a zarazem piosenka w gustownym stylu...Mnie kupili tym kawałkiem od razu.
3.Ava Max - SO AM I.
--------------------------------------
Utwór znakomity.Z resztą wszystko co dotychczas nagrała Ava Max jest fantastyczne i miło się tego słucha.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2.Shawn Mendes & Camila Cabello-SEŃORITA.
-------------------------------------------------
Nie mogło być u mnie innego zwycięzcy (16 razy na podium ,z czego 8 x 1 miejsce).Kawałek który pobił wiele rekordów na mojej Liście RM TOP 40. I pomyśleć,że po pierwszym odsłuchu wyrzuciłem  ten kawałek z mojej Play Listy.[Obrazek: dodgy.gif].Na szczęście na drugi dzień dokładnej przysłuchałem się temu głosowi i stwierdziłem ,że zakocham się w tym kawałku.[Obrazek: angel.gif]
Odpowiedz
(01-02-2020, 20:24:26)Horngacher77 napisał(a): 49.Alma_- PERFECT.
Alma ,a tak dokładnie to Alma Dowdall (nie mylić z tą Almą fińską) nagrała na prawdę miły i sympatyczny kawałek .Później był jeszcze kolejny jej utwór  pt : "Don't Know" jednak nie zrobił on już tak wielkiej kariery jak "Perfect"...
Ja właśnie na mojej liście pomyliłem Almy  Big Grin
Odpowiedz
(01-02-2020, 20:48:20)Kuba1201 napisał(a):
(01-02-2020, 20:24:26)Horngacher77 napisał(a): 49.Alma_- PERFECT.
Ja właśnie na mojej liście pomyliłem Almy  Big Grin

No popatrz...Wokalnie jednak i fizycznie dość się mocno te Almy różnią ,co nie [Obrazek: cool.gif].
Odpowiedz
Z 5-tej dyszki nie lubię "Pola" i "Acapella". Pozostałe numery są bardzo fajne Smile Fajnie, że masz "Fading" w podsumowaniu. U mnie się nie załapał ten numer do 100-tki. Szkoda, że tak nisko masz "Obsessed", ale dobrze, że jest. Czekam na kolejne pozycje Smile
Muzyka klubowa jest THE BEST Smile
Odpowiedz
(01-03-2020, 18:44:47)kacper130700 napisał(a): Z 5-tej dyszki nie lubię "Pola" i "Acapella". Pozostałe numery są bardzo fajne Smile Fajnie, że masz "Fading" w podsumowaniu. U mnie się nie załapał ten numer do 100-tki. Szkoda, że tak nisko masz "Obsessed", ale dobrze, że jest. Czekam na kolejne pozycje Smile

No to jedziemy z kolejną "dyszką" podsumowania roku 2019 na mojej Liście RM TOP 40.[Obrazek: angel.gif]
Odpowiedz
Wszystkie polskie kawałki lubię i były u mnie na liście. Bardzo fajnie że jednak doceniles Polę, dając jej miejsce 50. Jestem usatysfakcjonowany.
Odpowiedz
Zawsze to coś,a "Pola" pozostanie na pewno w mej pamięci.Ponieważ to był naprawdę dobry i treściwy kawałek muzyki z przekazem dla wszystkich...
Odpowiedz
Jutro dalszy ciąg podsumowania .Miejsca 30-21 się pojawią...
Odpowiedz
Pierwsza chyba osoba której nie zawrócił w głowie najnowszy hit Duy. Moim skromnym zdaniem ta piosenka jest fenomenalna, ale również tak jak ty uważam, że miała lepsze. Plus za "Ritual" i "Król". Dwa mega przeboje minionego roku.
Odpowiedz
(01-04-2020, 00:51:03)Marcineq napisał(a): Pierwsza chyba osoba której nie zawrócił w głowie najnowszy hit Duy. Moim skromnym zdaniem ta piosenka jest fenomenalna, ale również tak jak ty uważam, że miała lepsze. Plus za "Ritual" i "Król". Dwa mega przeboje minionego roku.

Dua Lipa Jest dla mnie jedną z najbardziej utalentowanych wokalistek młodego pokolenia na świecie,ale ten kawałek całkowicie odbiega od jej wcześniejszych utworów i nie całkiem przypadł mi do gustu.Liczę ,ze kolejne utwory tej wokalistki bardziej będą mi przypominały jej pierwotny styl którym mnie osobiście urzekła.
P.S. W mojej poczekalni pojawił się najnowszy utwór Duy zatytułowany "Future Nostalgia". Coś w tym kawałku jest...
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości